Zelená úsporám Vysočina

Zelená úsporám je projekt, který má především zajistit kvalitu vašeho bydlení a dát vašim úsporám zelenou. Otevřít vám nové dveře, za kterými stojí především ušetření vašich financí. Pomoc nabízíme nejen na Vysočině!

Dům si nepořizujeme každý den, ale investujeme do něčeho, co nám bude přinášet užitek dlouhodobě - nechte si zpracovat kvalitní projekt rodinného domu.

Nová zelená úsporám

Bydlet v domě, ve kterém netěsní okna, v zimním období se choulíte pod dekou, protože kotel vypovídá službu nebo naopak topíte na maximum, ale teplo stále utíká někudy ven, vám nepřinese nic dobrého. Napadne vás myšlenka, že byste s tím měli něco udělat? Ano, je to další investice, která se vám ale vrátí a za tímto účelem vznikl projekt zelená úsporám.

Tento dotační program vám poskytne finanční dotaci pro rekonstrukci vašeho rodinného domu a pro výstavbu nového rodinného domu. Cílem tohoto projektu je zlepšení životního prostředí, sníženích produkce skleníkových plynů a ostatních znečišťujících látek. Zelená úsporám má podporu Ministerstva životního prostředí a Státního fondu životního prostředí. O tuto podporu si může zažádat vlastník nebo stavebník rodinného domu a to jak fyzická, tak i právnická osoba.

Na jaké objekty se dotace poskytuje?

Podporu získáte na rekonstrukci rodinného domu za účelem snížení energetické náročnosti. Ta se vztahuje na zateplení objektu (například výměnou oken a dveří, zateplení obvodových stěn domu, zateplení podlah, stropů, střechy). Dotace je poskytována i pro výstavbu nového rodinného domu s velmi nízkou energetickou náročností (pasivní domy). Finanční dotaci můžete také získat na výměnu elektrického vytápění za tepelná čerpadla, dále na instalaci solárních a fotovoltaických systémů, na výměnu neekologického zdroje tepla za efektivní zdroj tepla (kotlíková dotace).

Ze Zelené úsporám vyplývá: čím více je snížena energetická náročnost objektu, tím vyšší je míra dotace.

Na projektovou dokumentaci je vrámci dotačního titulu Nová zelená úsporám poskytována dotace.

Nová zelená úsporám

Dotační program Nová zelená úsporám je zaměřen na úspory energií. Kromě zateplení je možné získat dotaci také na modernizaci vytápění a větrání.

Nyní je aktuální 3. výzva pro rodiné domy. Vrámci tohoto prograu je možné dosáhnout na dotaci 50% z nákladů na realizaci.

S dotacemi pomáháme převážně ve městech: Telč, Třešť, Jihlava, Havlíčkův Brod, Třebíč, Pelhřimov, Žďár nad Sázavou, Horní Cerekev, Batelov, Polná, Bystřice nad Pernštejnem, Humpolec, Chotěboř, Moravské Budějovice, Jemnice, Náměšť nad Oslavou, Nové Město na Moravě, Pacov, Světlá nad Sázavou, Velké Meziříčí, Dačice, Studená, Jindřichův Hradec.