Inspekce nemovitostí

Pořízení vlastního bydlení není v dnešní době vůbec jednoduchá věc. Veškeré zařizování stojí velké úsilí, starosti a rozhodně se nejedná o snadný proces, kdy ve finále můžete zjistit, že ušetřené či půjčené peníze vám nestačí.

Zakoupený starší dům či byt se ze začátku jevil jako nejlepší kup. Po čase se však začínají odkrývat nedostatky a nástrahy, kterých jste si při koupi nevšimly. Navíc půjdou z vaší kapsy další a další výdaje na opravy zjištěných závad. Ta samá situace ale nastává i při výstavbě novostavby, kde stavební firma neodvádí projekt dle projektové dokumentace a nedrží se správných technologických postupů. Právě zanedbání správného technologického postupu následně stojí majitele opět nemalé finanční prostředky. Každý problém má ovšem své řešení.

Mavazi - inspekce nemovitostí

Jak tomuto problému předejít?

I v oboru stavitelství existuje prevence v podobě inspekce nemovitostí. Inspekce nemovitostí jedná ze zákona přesně dle platných právních předpisů a norem. Těchto služeb využívají kupující, prodávající i realitní makléři a to zejména z následujcích důvodů:

  • usnadnění procesu prodeje
  • po koupi nevznikají žádné potíže
  • cena nemovitosti odpovídá její kvalitě
  • jistota
  • hlavním důvodem ovšem stále zůstává finanční stránka, protože koupě nemovitosti není levnou záležitostí

Naopak prodej bytu, rodinného domu, který je zkontrolovaný inspekcí nemovitostí, vám může zajistit rychlý odbyt. Kupující bude vidět, že nemovitost je v naprostém pořádku jak po stránce stavební, tak i technické. Díky inspekci dostane kupující jistotu, proč si koupit právě Váš dům.
V jiných státech je inspekce nemovitostí běžným postupem. Někteří tuto možnost neznají nebo ji naopak z finančního důvodu nevyužívají. Avšak sjednáním inspekce si finance spíše ušetříte (a to včetně následujících starostí, které mohou po koupi nemovitosti vyvstat).

Co zajišťuje inspekce nemovitostí

Proces inspekce nemovitosti se provádí vždy na vlastní žádost. Doporučujeme ovšem, před koupí nemovitosti, inspekci provést, a to zejména z důvodů vyvarování se rizikům spojených s nákupem objektu.

Nemovitost, byt, starší rodinný dům, novostavbu vám inspekce zhodnotí, odhalí skryté vady, překontroluje všechny stavební a technické stavy (např. instalaci a rozvody v objektu), posoudí hydroizolaci, termoizolaci, statiku objektu, energetickou náročnost budovy atd. Mimo jiné inspekce prověří také bezpečnostní, hygienické a požární požadavky objektu.

Výsledkem inspekce nemovitosti může být prodejní cena objektu či doporučení zda koupit / nekoupit zmíněný objekt.

Náš specializovaný tým pracovníků je vám ochoten pomoci s jakýmkoli dotazem ohledně problematiky inspekce nemovitostí. Budeme rádi, když nás kontaktujete.